Montaż sufitu podwieszanego z oprawami LED

Sufity podwieszane montowane są zarówno w mieszkaniach jak i obiektach użyteczności publicznej, typu hotele, restauracje czy kina.

Nie bez powodu cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem wśród inwestorów i są często wykorzystywane w projektach wnętrz.

Dlaczego sufity podwieszane są aż tak popularne?

Oto tylko niektóre zalety tego systemowego rozwiązania:

  • Efektywnie pozwalają zamaskować nierówności na suficie.
  • Pozwalają ukryć różnego rodzaju instalacje, rury, przewody wentylacyjne.
  • Umożliwiają obniżenie sufitu, co jest dobrym rozwiązaniem dla wysokich mieszkań ulokowanych w kamienicach.
  • Istnieją różne warianty sufitu podwieszanego – mocowanego na jednej płaszczyźnie lub kilku (efekt „schodków”). Dodatkowo taki sufi można wzbogacić oprawami LED – o tym więcej w dalszej części artykułu.
  • Sufit podwieszany jest prosty w montażu. Plusem jest dostępność w Internecie profesjonalnych instrukcji opisujących krok po kroku jego montaż, zawierających listę materiałów budowlanych, typu płyty g-k, profile czy masy szpachlowe, które są potrzebne przy pracach budowlanych.
  • Zamontować go można w każdym obiekcie, wielkość wnętrza nie stanowi problemu.

Oprawy LED w suficie

Coraz częściej poszukiwane są rozwiązania, które pozwalają w prosty sposób zmienić klimat pomieszczenia. A nic tak znacząco nie oddziałuje na wnętrze, jak światło. Przyzwyczajeni do tradycyjnego rozwiązania, jakim jest żyrandol zawieszony w centralnym punkcie sufitu , powinniśmy pomyśleć o nieco rozproszeniu ogniwa naświetlenia. Pomocne w tym będą na pewno oprawy LED.

Oprawy LED można mocować w dowolnej części sufitu, oczywiście poza obszarem profili stanowiących konstrukcję nośną. Przy ich montażu należy pamiętać przede wszystkim o zapewnieniu odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Większość żarówek silnie się nagrzewa, dlatego niezbędne jest dodatkowe miejsce do odprowadzenia nadmiaru ciepła.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *